Sporta veterāni

SPORTA VETERĀNU - SENIORU 56.SPORTA SPĒLES SVARA TIEŅA STIEPŠANĀ GUĻUS

27.aprīlī Bauskas novada Codē notika Latvijas senioru - sporta veterānu savienības rīkotās "Pašvaldību 56. sporta spēļu finālsacensības svara stieņa spiešanā guļus".

Sacensībās piedalījās Latvijas pilsētu un pašvaldību stiprākās sporta veterānu sievu un vīru komandas. Jelgavas pilsētu pārstāvēja pagājušā gada sporta spēļu čempioni, pauerliftinga sporta kluba "Apolons" veterāni.

Spraigā cīņā zelta medaļas izcīnīja: Ivans Raukenas (svarā līdz 74 kilogramiem), Jānis Lasmanis (svarā līdz 83 kilogramiem), Māris Neiders (svarā līdz 105 kilogramiem), Aleksandrs Smelovs (svarā līdz 105 kilogramiem). Zelta medaļu un  personīgo rekordu izcīnīja Aigars Upelnieks (svarā virs 120 kilogramiem).
Sudraba medaļu šajās sacensībās izcīnīja Jānis Lapels (svarā līdz 93 kilogramiem), bet bronzas medaļu Egīls Zeilišs (svarā līdz 120 kilogramiem).

Spēcīgākie sportisti tika apbalvoti ar kausiem - Aleksandrs Smelovs ieguva kausu kā pirmais spēcīgākais sportists savā svara kategorijas grupā, savukārt Jānis Lasmanis ieguva kausu kā trešais spēcīgākais sportists.

Komandu kopvērtējumā Jelgavas komanda ierindojās otrajā vietā aiz Bauskas komandas, lai gan iegūto punktu summa abām komandām bija vienāda. 3.vietā ierindojās komanda no Daugavpils.

Pauerliftinga sporta klubs "Apolons" gatavojas Latvijas čempionātam svara stieņa spiešanā guļus, kas notiks 4. maijā Gulbenē.

Informācija un foto: Treneris E.Jansons

LATVIJAS SPORTA VETERĀNU SAVIENĪBAS 56.SPORTA SPĒĻU FINĀLPOSMS VIEGLATLĒTIKĀ

2.martā, Rīgas sporta manēžā notika Latvijas Sporta veterānu savienības 56.sporta spēļu finālposms vieglatlētikā, kurā startēja vieglatlēti no visas Latvijas un viesi no Lietuvas. Komandvērtējumā 34 pašvaldību spēcīgā konkurencē, Jelgavas komanda ierindojās 25.vietā.

Jelgavas Sporta veterāni uzrādīja teicamus individuālos rezultātus: 1.vietu 1 jūdzes (1609 m) skrējienā izcīnīja Oskars Stāmers (ar rezultātu 5:14,11 min), bet Jānis Adamovičs –Rāts savā vecuma grupā ieguva 3.vietu.

Leontijs Zubovičs šajās sacensībās izcīnīja 2 sudraba medaļas – tāllēkšanā, aizlecot 2,68m tālu un trīssoļlēkšanā ar rezultātu 5,69m.

Aivaram Mirkam 3.vieta augstlēkšanā, savukārt sieviešu konkurencē 1.vietu 800m skrējienā izcīnīja Daiga Ābola.

Informācija: Latvijas Sporta veterānu savienība, Sporta servisa centrs

SPORTA VETERĀNU FINĀLSACENSĪBAS VOLEJBOLĀ

23.februārī Jelgavas sporta hallē notika Latvijas Sporta veterānu savienības pašvaldību 56.sporta spēļu finālsacensības volejbolā. Jelgavniekiem izcīnītas sudraba medaļas!

Dalībnieki startēja 4 vecuma grupās: dāmas 35+ un 60+, kungi 45+ un 65+. Kopā bija pieteikušās 12 komandas: 2 komandas "Jelgava" (dāmas 35+ un 60+), "Jelgavas novads “Poliurs”" (kungi 65+), "Rīga" (dāmas 35+) "Tukums" (dāmas 60+), "Bauskas novads" (kungi 65+), "Līvānu novads" (dāmas 35+), "Madona" (kungi 45+), 3 "Valmiera" komandas  (dāmas 60+, kungi 45+ un 65+) un "Daugavpils" (dāmas 35+).

Dāmām un kungiem vecuma grupā 65+ spēles līdz 2 setu uzvarai, savukārt kungiem vecuma grupā 45+ līdz 3 setu uzvarai.

Abas dāmu komandas “Jelgava” (35+) un (60+) un kungu komanda "Jelgavas novads “Poliurs”" (65+) sacensībā izcīnīja 2.vietu. Dāmu 60+ grupu pārstāvēja Rita Andrejeva, Iveta Zamberga, Regīna Lapsa, Indra Klīve, Svetlana Kazanceva, Sarmīte Švēde, Gaļina Korobļova, bet dāmu komandā vecumā 35+ grupā spēlēja Gunta Strode, Gerda Salmiņa, Jana Hūna, Zane Leikuma, Maija Putniņa, Anna Builo-Hoļme, Marita Šēna, Ilze Baumane-Vinogradova un Solvita Bērziņa.

Jelgavas novada komandas “Poliurs” sastāvā spēlēja Vladimirs Isačenko, Ints Zariņš, Artūrs Plēpis, Juris Kahanovičs un Juris Freibergs.

Informācija: Sporta servisa centrs, Latvijas Sporta veterānu savienība

SPORTA VETERĀNU 56.SPORTA SPĒLES GALDA TENISĀ

Februāra sākumā Iecavā SAKS "Dartija" sporta zālē tika aizvadītas Latvijas pašvaldību sporta veterānu - senioru 56.sporta spēles galda tenisā.

Sporta veterāni - seniori : Pāvels Pavlovs, Guntis Lokmanis, Uldis Dobriško, Harijs Krūmiņš un Endijs Rožkalns pārstāvēja Jelgavu komandu sacensībās, kur kopvērtējumā ieņēma 14.vietu no 20 Latvijas pašvaldību komandām.

Induviduālajās sacensībās jelgavniekiem godpilnas divas 3.vietas: Uldim Dobriško (vecuma kategorijā 60+) (attēlā) un Pāvelam Pavlovam (vecuma kategorijā 70+).

Informācija un foto: Sporta servisa centrs

LATVIJAS SENIORU ČEMPIONĀTS BADMINTONĀ

2018.gada 3.novembrī Valkā notika Latvijas senioru čempionāts badmintonā, kurā veiksmīgi piedalījās badmintona spēlētāji no Jelgavas un Ozolniekiem, izcīnot 13 medaļas, tai skaitā 4 zelta medaļas. Latvijas senioru čempionātā piedalījās 60 spēlētāji. Jelgavu pārstāvēja 3 spēlētāji - Edgars Kupfers, Kristians Rozenvalds un Vadims Čulka un 5 no Ozolniekiem - Māris Avotiņš, Olafs Krūzmētra, Una Tīliba, Aldis Valbaks un Ainārs Zanders.

Vecuma grupā 35+ jelgavnieks Vadims Čulka izcīnīja bronzas medaļa vīriešu dubultspēlēs pāri ar Juri Krūmiņu no Salaspils.

Vecuma grupā 45+ Una Tīliba no Ozolniekiem izcīnīja trīs medaļas: 1.vieta sieviešu dubultspēles pāri ar Aneti Zunti no Valkas, 2.vieta sieviešu vienspēlēs, 3.vieta jauktajās dubultspēlēs pāri ar Agri Pētersonu. Trīs medaļas 45+ vecuma grupā izcīnīja arī Ainārs Zanders no Ozolniekiem - 1.vieta jauktajās dubultspēlēs pāri ar Aneti Zunti no Valkas, 2.vieta vīriešu vienspēlēs, 2.vieta vīriešu dubultspēlēs pāri ar Aldi Valbaku no Ozolniekiem. Savukārt Aldis Valbaks no Ozolniekiem 45+ grupā izcīnīja 2 medaļas - 2.vieta vīriešu dubultspēlēs pāri ar Aināru Zanderu no Ozolniekiem, kā arī 2.vieta jauktajās dubultspēlēs pāri ar Elitu Granti no Rīgas.

Vecumā grupā 50+ Olafs Krūzmētra no Ozolniekiem kā vienīgais izcīnīja 2 zelta medaļas - 1.vieta vīriešu vienspēlēs un 1.vieta jauktajās dubultspēlēs pāri ar Aiju Mētru no Rīgas. Tāpat Olafs Krūzmētra izcīnīja arī 2.vietu vīriešu dubultspēlēs pāri ar Agri Pētersonu. Savukārt Ozolniekos dzīvojošais Jelgavas uzņēmējs Māris Avotiņš vīriešu vienspēlēs izcīnīja 3.vietu.

Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds ir ļoti gandarīts par badmintona attīstību Jelgavā un Ozolniekos. “Jelgavā jau tradicionāli notiek Latvijas nozīmīgākais badmintona turnīrs “Yonex Latvia International”, kurš šogad, pulcējot 340 spēlētājus no 40 valstīm, bija lielākais pasaules Futere series reitinga turnīrs. Badmintonu regulāri spēlē gan Jelgavas skolās, gan LLU Sporta centrā, kā arī sporta zāles Ozolnieku un Jelgavas novadu pagastos,” stāsta Kristians Rozenvalds.

Informācija: Latvijas Badmintona federācija